{{ctrl.notification}}

بلیط هواپیما مشهد

هرآنچه باید در باره ی شهر مشهد و سفر هوایی به آن دانست

روزانه در حدود هفتاد هواپیما به فرودگاه مشهد مقدس آمد و شد می کند. زائرین بسیاری در کنار افرادی که به جهت انجام امور شخصی و یا برای دیدار اقوام خود به این شهر بزرگ آمده اند، از جای جای ایران و حتی جهان به این فرودگاه رفت و آمد می کنند. قرار گرفتن این شهر در زمره قطب های مذهبی و البته تاریخی ایجاب می نماید که امکانات مناسبی جهت حمل و نقل مسافر برای این شهر وجود داشته باشد. که می توان با خرید بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما به این شهر سفر نمود. زیارت امام هشتم هر روز شیعیان بسیاری را به این شهر روانه می کند. .چنانچه شما نیز قصد سفر به مشهد مقدس را دارید و به اطلاعاتی در مورد پرواز به این شهر نیاز داشته باشید، ماکوشش می کنیم تا حدودی این اطلاعات را که شامل حدود قیمت بلیط هواپیما مشهد است، در اختیار شما قرار دهیم. به امید آنکه مفید واقع شود. در قدم اول باید گفت که می توانید بلیط هواپیما را بصورت آنلاین تهیه نمایید. افرادی که تا بحال بلیط هواپیما را بصورت اینترنتی تهیه نکرده اند، یا به استعلام قیمت بلیط هواپیما مشهد از مبدا های مختلف نیاز دارند بهتر است که کمی در مورد سایت های ارائه دهنده این اطلاعات تحقیق نمایند. رزرو هتل مشهد نیز می تواند در سفر شما مهم تلقی گردد و باعث آرامش شما گردد. بعد از کمی تحقیق می توانید به راحتی بصورت آنلاین یا همان خرید اینترنتی بلیط مورد نظر خود را رزرو نمایید. امروزه این روش توانسته زحمت رفت و آمد به آژانس های مسافرتی را به شکل چشم گیری کاهش دهد.

قیمت بلیط هواپیما مشهد :

تفاوت بلیط چارتر با سیستمی به جهت اینکه به صورت کلی در مورد قیمت بلیط هواپیما و بخصوص قیمت بلیط هواپیما مشهد و قیمت بلیط چارتر اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید، در ابتدا لازم است اشاره کوتاهی به تفاوت بلیط چارتر و سیستمی داشته باشیم. زیرا ترافیک پروازی مشهد مقدس ایجاب کرده است که هم پرواز های چارتر و هم سیستمی به مقصد این شهر موجود باشد. البته معمولا در مبدا هایی که متقاضی کمتری برای سفر به مشهد مقدس دارند فقط نوع سیستمی موجود می باشد. بطور خلاصه بلیط پروازهای سیستمی توسط خود شرکت های هواپیمایی به فروش می رسد. این سیستم بدان معنا است که بلیط ها طبق قوانین فروش و ابطال سازمان هوایی فروخته می شود. در صورتی که در مدل چارتر یک آژانس مسافرتی تمام بلیط ها را در اختیار گرفته و با تخفیفی که برای آن آژانس در نظر گرفته می شود مسئولیت پر کردن تمام صندلی های آن پرواز را به عهده می گیرد. دقیقا به دلیل همین تفاوت ذکر شده، ثبات قیمت در نوع سیستمی بیشتر از چارتر می باشد. از طرفی در زمان هایی که مسافر برای مشهد کم است یا به زبانی دیگر تقاضا برای خرید بلیط هواپیما جهت مسافرت به شهر مقدس مشهد پایین می آید، چارترها برای اینکه صندلی خالی نماند قیمت بلیط هواپیما مشهد را در بعضی مواقع تا هفتاد درصد کاهش می دهند. همانطور که متوجه شده اید برای اینکه بتوانید بلیطی با قیمت پایین تر تهیه نمایید بهتر است که در زمان مناسبت هایی که متقاضیان سفر به مشهد مقدس زیاد هستند، اقدام نکنید. قطعا با یک مقایسه ساده ی استعلام قیمت بلیط هواپیما مشهد در ایام مناسبتی و همینطور در ایامی که مناسبت های مذهبی وجود ندارد تفاوت را بیشتر لمس خواهید کرد.

بلیط-هواپیما-مشهد

اگر برای مقاصد کاری و تجاری قصد سفر ندارید و به دنبال بهترین زمان برای سفر زیارتی و تفریحی می گردید،بهتر است فصل های بهار و پاییز را انتخاب کنید که هوا مناسب تر و ترافیک کمتر است.وقتی بلیط هواپیمای مشهد می خرید،طوری برنامه ریزی کنید که صبح حدود ساعت 10 و برگشتتان حدود ساعت 3 بعداز ظهر باشد تا حداکثر بهره را از زمان خود ببرید.

بیشتر رزرو های بلیط مشهد،به صورت آخر هفته یا ایام تعطیل است.مثلا چهارشنبه رفت،و جمعه برگشت می باشد و یا عید نورورز،اعیاد مذهبی و روز تولد و شهادت امام رضا.لذا در این روزها،نرخ بلیط های چارتری گران است.مناسب ترین نرخ های مشهد،اوایل هفته و روزهای غیر تعطیل می باشد.

فرودگاه مشهد درسال 1330 درمحل زائرسرای فعلی احداث شد. قبل ازآن درمحل ميدان پانزده خرداد باندی خاکی جهت فرود هواپیماهای کوچک نظامی وجودداشت که محل استقرار قبضه های ضد هوایی بود. اولین باند فرودگاه مشهد درتوسعه فرودگاه مشهد به صورت تاکسی وی الحاقی پارکینگ هواپیمای فرودگاه قدیم به ابتدای باند 13 وادامه آن بصورت تاکسی وی تا پارکینگ نیروی هوائی بهسازی گردید. درسال 1346 باند جدید فرودگاه مشهد از نوع بتن وپایگاه پدافند نیروی هوایی مورد بهره برداری قرارگرفت که روزانه یک پرواز از نوع DC3 درمسیرتهران مشهد وپروازهای آموزشی و ایرتاکسی علاوه بر پروازهای نظامی ازآن استفاده می کردند با افزایش پروازها و ورود هواپیماهای DC8 و متعاقباً بوئینگ 727، 737، 7077 وایرباس درسال 13577 پارکینگ و ترمینال جدید برج مراقبت پرواز وساختمان های جانبی فرودگاه جدید بصورت ناقص مورد بهره برداری قرارگرفت که بعلت انحلال شرکت پیمانکار مراحل تکمیل آن تا بعد ازانقلاب اسلامی ادامه یافت. پس ازانقلاب شكوهمند اسلامی، فرودگاه مشهد وارد مرحله جديدی از فعاليت خود شد. كاركنان خدوم فرودگاه مشهد با تعهد و عشق به نظام و رهبری، فعاليتی از سر انگيزه و شور انقلابی خود را آغاز نمودند .با پايان جنگ تحميلی و ورود مملكت به دوران سازندگی فرودگاه مشهد مزين به نام مبارک شهيد هاشمی نژاد گرديد.

جهت رزرو بلیط هواپیما و خرید بلیط اتوبوس و رزرو هتل به صفحه اصلی وبسایت سفرتیک مراجعه فرمایید.

date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ remove_red_eye 269 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0