{{ctrl.notification}}

خرید بلیط چارتر هواپیما

هرآنچه درباره ی خرید بلیط چارتر هواپیما باید بدانید

چارتر چیست؟

عبارت چارتر (Charter) به معنای "اجاره به صورت در بست" است که برای اجاره دربستی هتل، قطار و سایر وسایل حمل و نقل هم به کار می‌رود، ولی در ایران اصطلاح چارتر بیشتر برای بلیط‌های هواپیما جا افتاده است.معمولا آژانس‌های مسافرتی تعدادی از بلیط‌های برخی از مسیرها مثل سفرهای زیارتی به شهر مشهد، که در تمام فصول مسافران زیادی دارد و یا شهرهای خاصی که کارکنان کمپانی‌های بزرگ دائما در آن ها به رفت و آمد مشغول اند را به صورت عمده خریداری می‌کنند. بدیهی است در صورت خرید عمده، قطعا مبلغ کمتری به نسبت خرید تکی پرداخت خواهند کرد؛ به همین دلیل خرید به صورت چارتری برای آژانس‌ها و شرکت‌ها مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. یک‌جورهایی می‌شود خرید بلیط هواپیما چارتر را، معادل خرید عمده‌ی بلیط هواپیما دانست که مثل همه‌ی خریدهای عمده، از لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر است، اما ممکن است با ریسک‌هایی هم همراه باشد که اگر از منبع درستی انجام بشود، همین میزان ریسک پایین هم به صفر می‌رسد و شما می‌توانید در خرید بلیط هواپیما از نوع چارتر، خیالتان بابت همه چیز راحت باشد و در هزینه‌های سازمانتان هم صرفه‌جویی کنید.

بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی؟

این‌که بلیط هواپیما چارتر برای سفرهای گروهی و با تعداد مسافران بیش‌تر، مناسب‌تر است که دیگر بر کسی پوشیده نیست. اما این‌که بلیط هواپیما از نوع چارتر را از کجا بخریم مسئله‌ی بسیار مهمی است که می‌تواند خاطره‌ی خرید بلیط هواپیما چارتر را برای شما به یک خاطره‌ی دلنشین بدل کند و یا اینکه به تجربه‌ای شبیه بشود که دیگر قصد تکرار کردنش را ندارید. خب بلیط هواپیما – چارتر را شرکت‌های هواپیمایی و یا دفاتر خدمات مسافرتی به شما ارایه می‌کنند، اما از آن‌جایی که امروزه، خرید آنلاین بلیط هواپیما هم بین خریداران و مسافران طرفداران خودش را پیدا کرده است، خرید و فروش بلیط هواپیما از نوع چارتر هم در سطح اینترنت و دنیای مجازی تا دلتان بخواهد پیدا می‌شود. حالا باید دید که کدام‌یک از این روش‌ها بهتر هستند و کدام‌یک از لحاظ امنیت و صرفه‌جویی در وقت شما، به دیگری برتری دارند.

مزایای خرید آنلاین بلیط هواپیما:

خرید آنلاین بلیط هواپیما چه چارتر و چه سیستمی، نسبت به خرید آفلاین آن، مزیت‌های قابل توجهی دارد. یکی از مهم‌ترین برتری‌های خرید آنلاین این است که شما می‌توانید در هر مکان و شرایطی که سفری کاری و یا خانوادگی برایتان پیش می‌آید، بدون ناراحتی و استرس، برای آن برنامه‌ریزی کنید و حتی اگر تبلت و یا کامپیوتر شخصی و یا لپ‌تاپتان هم همراه‌تان نیست با گوشی تلفن همراه هوشمندتان و با استفاده از اینترنت همراه، فرآیند خرید را انجام بدهید. به این ترتیب هیچ مانعی برای خرید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی‌اش در مقابل‌تان نخواهد بود و دیگر هم لازم نیست که با آژانس‌ها سر و کله بزنید و در روزهای گرم تابستان و یا در روزهای بارانی و برفی و سرد پاییز و زمستان از این آژانس به آن آژانس سرگردان باشید.

اما مزیت دوم که اگر با هوشیاری قدم به خرید بلیط هواپیما چارتر نگذارید ممکن است برایتان مشکل ایجاد کند، در مورد صرفه‌جویی در زمان و امکان پیگیری مسایل مربوط به پرواز چارتر است. امروزه که وبسایت‌های مختلف و زیادی در حوزه‌ی خرید بلیط هواپیما از نوع چارتر فعالیت می‌کنند، افراد سودجویی هم پیدا می‌شوند که در بحبوحه‌ی برآوردن احتیاجات مسافران، تنها به فکر سودجویی شخصی خود باشند و در نهایت، این مسافر و خریدار است که ضرر خواهد کرد. این ضرر از قیمت غیرواقعی بلیط هواپیما – چارتر شروع می‌شود و تا پای پرواز ماندن ادامه پیدا می‌کند. درست است که مسائلی نظیر پای پرواز ماندن ممکن است در بعضی از پروازهای چارتر پیش بیاید، اما اگر شما بلیط چارترتان را از مرجع معتبری خریداری کرده باشید، تنها یک تماس با پشتیبانی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بر طبق قوانین مربوط به پرواز چارتر، مشکل شما به نحوی حل بشود و همین موضوع، خودش به تنهایی نکته‌ای نیست که بتوان به‌راحتی از آن گذشت. بد نیست این را بدانید که بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی، فرقی نمی‌کند، در هرحال خرید آن از مرجع مناسب به نفع شما خواهد بود و میزان ضرر و زیان و نگرانی شما را کاهش خواهد داد.

بلیط-چارتر-هواپیما

قیمت بلیط هواپیما در پرواز چارتر:

قیمت بلیط هواپیما در پرواز چارتر با آن‌چه در پروازهای سیستمی وجود دارد، تا حد بسیار زیادی فرق می‌کند. قیمت بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی، قواعد مخصوص به خودش را دارد. در مورد بلیط هواپیما چارتر، به این صورت است که مثل بلیط سیستمی، قیمت ثابتی ندارد و این هم یکجور مزیت برای بلیط هواپیما – چارتر محسوب می‌شود، چراکه در زمانی‌که قیمت بلیط هواپیما متغیر باشد، این امکان هست که شما بتوانید ارزان‌ترین و در نهایت، به صرفه‌ترین خرید بلیط هواپیما را داشته باشید و از سفر هوایی ارزان خودتان هم لذت ببرید. از آن‌جایی که اگر چارترکننده نتواند همه‌ی بلیط هواپیما‌ی‌چاتر خودش را بفروشد، مجبور است که هزینه و ضررش را خودش پرداخت کند، پس شرکت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی چارترکننده، همه‌ی تلاششان را می‌کنند تا بلیط هواپیما چارتر خودشان را بفروشند و صندلی خالی در پرواز باقی نماند. به همین دلیل هم هست که این‌طور وقت‌ها، قیمت بلیط هواپیما – چارتر تا حد بسیار زیادی پایین می‌آید و شما مثلا می‌توانید بلیط هواپیما را برای پرواز چارتر، تا پنجاه یا شصت درصد ارزان‌تر از بلیط هواپیمای سیستمی همان مسیر خریداری کنید. یک وقت‌هایی از سال هم هستند که اگر در آن زمان‌ها سراغ خرید بلیط هواپیما چارتر برای مسیرهای خاصی بروید، حسابی صرفه‌جویی کرده‌اید. مثلا اوایل اسفندماه، بلیط چارتر ارزان برای مسیر کیش خیلی خوب پیدا می‌شود؛ دلیلش هم این است که در این زمان از سال، بیش‌تر افراد مشغول کارهای عید نوروز هستند و سفرهوایی هم آن اوج روزهای آخر اسفند و طول تعطیلات عید را ندارد و به همین دلیل، شما می‌توانید از راکد بودن بازار خرید بلیط هواپیما به نفع خودتان استفاده کنید و بلیط هواپیما چارتر ارزان بخرید و به سفرتان هم برسید و حسابی خوش بگذرانید. یکی دیگر از نکته‌هایی که بهتر است در مورد قیمت بلیط هواپیما چارتر بدانید این است که قیمت این قبیل بلیط‌ها در زمان‌های پرسفر مثل عیدها و یا تعطیلات کریسمس، چندان تفاوتی با قیمت بلیط سیستمی ندارد و بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی، خریدشان با قیمتی مشابه به هم برایتان تمام خواهد شد. اما در برخی زمان‌ها و برخی مکان‌ها، حتی در زمان‌های پرسفر سال، بلیط هواپیما چارتر می‌تواند گزینه‌ی مناسبتری باشد و آن هم زمان‌هایی است که شما به قصد ماجراجویی، عکاسی و یا هر قصد دیگری که تفاوتی با خوش‌گذرانی‌های معمول داشته باشد، قصد سفر به مکانی را داشته باشید که در زمان تعطیلات، مقصد عمده‌ی گردشگران نباشد. مثلا شهر یا کشوری باشد که آب و هوایش در تعطیلات تابستان یا کریسمس و یا عید نوروز، خیلی به مزاق اهل تفریح خوش نیاید و فقط به درد ماجراجویی بخورد که با کوله و دوربین عکاسی و یا ادوات جنگل‌ نوردی و کوهنوردی‌اش، قصد خرید بلیط هواپیما چارتر کرده است و می‌خواهد بار سفرش را ببندد.

چگونه بلیط هواپیما چارتر بخریم؟

بلیط هواپیما چارتر، ارزان ترین بلیطی است که هر کسی می تواند آن خریداری نماید ولی خب شرایط خاص خود را دارد. اگر شما قصد سفر تفریحی یا کاری با هواپیما را داشته باشید، مسلما بلیط هواپیما چارتر خیلی ارزانتر از خرید بلیط هواپیما عادی است. البته تهیه بلیط هواپیما چارتر شاید خیلی راحت نباشد و شرایط خاص خود را دارد که این شرایط شامل تعداد نفرات و مسافت مسافرت و البته زمان خرید بلیط را دارد. اصولا شرکت هایی که قصد دارند تعداد زیادی از کارمندان خود را به یک سفر کاری به صورت ماموریت بفرستند یا افرادی که قصد سفری تفریحی با همدیگر را دارند و تعداد آن ها زیاد است، اقدام به تهیه بلیط هواپیما چارتر می کنند. البته آژانس های هواپیمایی هم هستند بلیط یک پرواز را به صورت کلی خریداری کرده و بعد آن به صورت چارتری به فروش می رسانند. به هرحال برای خرید بلیط هواپیما چارتر باید به آژانس هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، مراجعه نمایید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما کی است:

وقتی در نظر دارید بلیط هواپیما تهیه کنید همیشه این سوال پیش می آید که این بلیط را در چه زمانی تهیه کنید تا برای شما هزینه کمتری داشته باشد، بعضی از سایت ها هستند که قیمت های بلیط را پیش بینی می کنند حتما آن ها چک کنید تا تصمیم بهتری بگیرید معمولا گفته می شود که بهترین زمان خرید بلیط ۴۵ تا ۵۰ روز قبل از زمان پرواز است اما رعایت این نکته همه جا و همه وقت جواب نمی دهد! گاهی شاید بهتر باشد که پرواز های برون مرزی که برنامه ریزی بلند مدتی دارند را حتی ۵ تا ۶ ماه زودتر رزرو کنید تا هزینه کمتری داده باشید. از اصل انعطفاف پذیری استفاده کنید.یعنی تحقیق کنید و ببینید مقصد شما چند فرودگاه دارد. چون گاهی پرواز به سمت یک فرودگاه از دیگری ارزان تر است و اینطوری کلی می توانید هزینه سفر را کاهش دهید، گاهی می توان برای کم کردن بیشتر هزینه ها کمی منعطف بود.

جهت رزرو بلیط هواپیما و خرید بلیط اتوبوس و رزرو هتل به صفحه اصلی وبسایت سفرتیک مراجعه فرمایید.

date_range یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ remove_red_eye 325 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0