{{ctrl.notification}}

رزرو بلیط هواپیما

تفاوت رزرو بلیط هواپیما و خرید بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما برعکس آن چیزی که در ذهن ما شکل گرفته است نیازمند پرداخت هزینه نیست. البته اگر از طریق نمایندگان رسمی خطوط هوایی صورت گیرد. به یاد داشته باشید که رزرو به معنای قطعی خرید بلیط هواپیما نیست.

رزرو بلیط هواپیما برای سه دسته از مسافران مناسب است: افرادی که از زمان دقیق آماده شدن ویزا خود اطلاع نداشته و برای اینکه بتوانند کمترین هزینه و بهترین پرواز خارجی را انتخاب کنند، بهتر است قبل از دریافت ویزا بلیط خود را رزرو کنند. افرادی که به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما بوده و برای سفر خود از هفته‌ها قبل برنامه ریزی نموده اند. افرادی که منتظر قطعی شدن برنامه سفر خود می باشند و قصد دارند بلیط خود را به منظور حفظ قیمت مناسب، از پیش نگه دارند.

آیا نیاز است پروازی که رزرو کرده‌ام را به هر دلیلی کنسل کنم؟

خیر، چنانچه رزرو بلیط به پایان زمان اعتبار خود نزدیک شده باشد و به هر دلیلی از جمله عدم امکان رفتن به سفر در آن بازه زمانی موفق به سفر رفتن نباشید، بدون پرداخت هزینه، رزرو پرواز بطور اتوماتیک کنسل می گردد.

رزرو زود هنگام بلیط هواپیما چه فوایدی برایم خواهد داشت؟

رزرو بلیط هواپیما این امکان را برای شما مهیا می کند که برای خودتان و تمام همسفرانتان به هر تعدادی که می خواهید بر روی هر یک از خطوط هوایی رزروهای متنوعی را به صورت رایگان ثبت نمایید تا در زمان قطعی شدن خریدتان و یا تا مدت زمان اعتبار رزرو، صندلی مورد نظر خود را به قیمت ثابت و مناسب حفظ نمایید. و ارزان تر از دیگر مسافران پرواز، سفر کنید. این موضوع برای بسیاری از مسافران یک مزیت مهم به شمار می‌آید. برای روشن شدن بهتر این امکان به کمک یک مثال ساده این موضوع را توضیح می دهیم. فرض کنید شما به همراه دو نفر دیگر قصد سفر به یکی از شهرهای اروپا را دارید، اگر قیمت هر بلیط را 2،000،000 تومان فرض کنیم در مجموع شما مبلغ 6،000،000 تومان هزینه خرید بلیط خواهید داشت. این در حالی است که اگر به هر دلیلی امکان سفر را نداشته باشید برای کنسل کردن هر بلیط تنها یک جریمه حدودا 50 دلاری پرداخت خواهید کرد. اما در شرایطی که پروازتان را رزرو نکنید و منتظر آماده شدن ویزا یا قطعیت برنامه سفرتان باشید و یا بلیط خود را نزدیک زمان سفر و یا در فصل پر تردد، مانند نوروز خریداری کنید مجبور به خرید بلیط با قیمت های بالا خواهید شد و این بدین معناست که قیمت هر بلیط به صورت حدودی 50 تا 100 درصد امکان افزایش خواهد داشت و به جای پرداخت 6،000،000 تومان مجبور به خرید بلیط با مبلغ 9،000،000 تومان تا 12،000،000 تومان خواهید بود. در ضمن هزینه کنسل نمودن بلیط ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. بنابراین کافیست یک حساب سرانگشتی نمایید تا از مزیت رزرو و خرید به موقع بهرمند شوید و بدون استرس سفر داشته باشید و بلیط و جایگاه مناسبی نسبت به دیگر مسافران نصیبتان شود و از نقطه نظر اقتصادی به نفع شماست که بلیط خود را رزرو و در مرحله بعد خرید نمایید.

رزرو-بلیط-هواپیما

خرید اینترنتی بلیط هواپیما هواداران خاص خود را پیدا کرده است. برای خرید اینترنتی باید سه شرط زیر را داشته باشید. یک ایمیل باید داشته باشید تا بتوانید ثبت نام کنید. اگر ندارید برای خود یک حساب ایجاد کنید. یک کارت بانکی عضو شتاب که رمز دوم آن را هم داشته باشید. اگر رمز دوم ندارید می توانید از خودپرداز همان بانکی که در آن حساب دارید رمز دومتان را بگیرید. پول به اندازه کافی برای خرید بلیط هواپیما شما دو راه دارید؛ هم می توانید به سایت تک تک شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیط خود را تهیه کنید و هم اینکه از یک سایت جامع این کار را انجام دهید. عیب روش اول این است که با انتخاب های کمتری روبرو هستید. مثلا شما اگر قصد سفر به مشهد را داشته باشید، می توانید به سایت ایران ایر مراجعه کنید و فقط از بین هواپیماهای این شرکت پرواز خود را انتخاب کنید و دیگر دسترسی به شرکت آسمان و ... ندارید اما در یک سایت جامع تمام پروازهای موجود از هر شرکت برای شما به نمایش گذاشته می شود و حق انتخاب بیشتری دارید. سایت های بسیاری این کار را انجام می دهند. شما کافی است به یکی از این سایت ها وارد شوید و ثبت نام کنید و بعد از انجام امور ثبت نام روی دکمه بلیط هواپیما کلیک کنید و مشخصات سفر خود وارد کنید. مشخصاتی مثل اینکه پرواز داخلی می خواهید یا خارجی، مبدا، مقصد و تاریخ حرکتتان. پس از جستجو پرواز مورد نظرتان را انتخاب کنید و پول بلیط را از طریق عابر بانک تان پرداخت کنید. کار خرید بلیط تان تمام شده است و شما می توانید در زمان مناسب به فرودگاه بروید و با نشان دادن یک کارت شناسایی به باجه صدور کارت پرواز بگویید که بلیط تان را به صورت اینترنتی گرفته اید. وقتی می خواهیم بلیطمان را پس بدهیم تمام بلیط های معمولی و غیرچارتر با کسر مبلغی خسارت، امکان لغو یا تغییر دارند. پول پرداختی هم تا پایان همان روز ابطال بلیط، به حساب شما برگردانده می شود.

جهت رزرو بلیط هواپیما و خرید بلیط اتوبوس و رزرو هتل به صفحه اصلی وبسایت سفرتیک مراجعه فرمایید.

date_range سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ remove_red_eye 343 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0