{{ctrl.notification}}

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما

خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی

در نظر داشته باشید که امروزه خرید بلیط هواپیما مانند گذشته کمتر به صورت حضوری انجام میشود و تمایلات بیشتر به سمت خرید اینترنتی بلیط هواپیما رفته است. وبسایت سفرتیک آماده خدمت رسانی جهت رزرو آنلاین بلیط هواپیما اعم از بلیط چارتری و بلیط سیستمی به شما عزیزان میباشد.

سایت هواپیمایی هما را در لینک روبرو مشاهده فرمایید:   http://opizo.me/Io7BXC

 

 

هواپیمایی هما

هواپیمایی ایران « ایرانین ایرویز» در اردیبهشت ماه سال 1325 تاسیس گردید و اولین خدمات مسافرت هوایی خود را در مسیر تهران به مشهد مقدس و پس از جنگ جهانی دوم آغاز نمود. درطول 17 سال (از سال1324 تا 1341) و به تدریج با دارا بودن تنها چند پرواز بین المللی به مهمترین خط هوایی داخلی تبدیل شد. در سال 1333 خط هوایی خصوصی دیگری تحت عنوان " پرشین ایرویز"یا "پارس" تاسیس گردید. در ابتدا، خط هوایی "پرشین ایرویز" فقط وظیفه ی حمل باربه اروپا را به عهده داشت.
وضعیت جغرافیایی کشور ایران و گسترش وسیع آن، دور بودن مراکز نسبتاً پرجمعیت از یکدیگر، کمبود وسیله ی نقلیه اعم از جاده ای و ریلی، لزوم ارتباط سریع و مطمئن سازمان های علمی و دولتی و از همه مهمتر نبود یک شبکه منظم با قابلیت های بالا در راستای احیای حقوق متقابل هوایی با سایر کشورها و همچنین تامین رفاه و آسایش بیشتر ملت ایران، همه و همه شرایطی را فراهم سا خت تا هیات وزیران در تاریخ بیست و یکم بهمن سال 1340 ، پیشنهاد وزیر راه را مبنی بر تاسیس یک شرکت هواپیمایی متعلق به ملت، به تصویب برساند. در پی اتخاذ این تصمیم شرکت هواپیمایی ملی ایران در تاریخ پنجم اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپیمایی "ایرانین ایرویز" و " پرشین ایرویز" و ایجاد خط هوایی جدیدی بانام "هواپیمایی ملی ایران" با علامت اختصاری و سمبل " هما" تاسیس شد و از فروردین ماه سال 1341 فعالیت های خود را آغاز نمود.

حتما بخوانید: بلیط چارتر و بلیط سیستمی چه تفاوتی دارند؟
از جمله اهداف اولیه ی تاسیس "هما" ، پوشش احتیاجات حمل و نقل هوایی داخل کشور همراه با رعایت بیشتر اصول ایمنی پروازی و برقراری سرویس های حمل و نقل هوایی با کشورهای هم جوار و دور دست ، ضمن مراعات همزمان قرارداد های  متقابل مبانی تجاری و مصالح کشوربود.

خرید-بلیط-هواپیما-هما

اگرچه تاريخچه پروازهاي بازرگاني در ايران به سال‏هاي 1320و 30 خورشيدي باز مي گردد اما در 5 اسفند سال 1340 بود كه براي نخستين بار يك شركت هواپيمايي بازرگاني ملي تاسيس گشت . اين شركت با نام بين المللي IRAN AIR و عنوان هواپيمايي ملي ايران با نام اختصاري "هما" امكانات ساير شركت‏هاي خصوصي كه تا پيش از آن تاريخ در ايران فعاليت مي كردند را در اختيار گرفت و بدينسان تاريخ پر فراز و نشيب هما كه تا امروز بيش از نيم قرن است ادامه دارد رقم خورد.

نشان آشناي «مرغ هما» كه برگرفته از سازه موجود از اين پرنده افسانه اي در تخت جمشيد باستاني بود را جواني به نام «ادوارد زهرابيان» در سال 1341 طراحي نمود كه از آن زمان تاكنون يكي از زيباترين نشانه‏هاي طراحي شده و از برترين برندهاي بين المللي به شمار مي رود. 
"هما" پروازهاي خود را با بهره‌گيري از هواپيماهاي داگلاس دي سي ۳، دي سي ۶، ويكرز و آورويورك آغاز نمود و در سال 1964 به عضويت كامل ياتا در آمد.

جهت خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی وبسایت سفرتیک مراجعه فرمایید.

date_range سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶ remove_red_eye 2221 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0