{{ctrl.notification}}

فرودگاه آبادان

فرودگاه آبادان

هر کسی که سفر می‌کند به همه این چیزها هم فکر می‌کند؛ که در شهر مقصد کجا هتل بگیرم بهتر است، از چه ایرلاینی بلیط هواپیما بخرم به‌صرفه‌تر است؟ از کجا خرید کنم ارزان‌تر است؟ چطور در شهر رفت و آمد کنم و به فرودگاه که رسیدم، چطوری باید در یک شهر ناآشنا خودم را به هتل برسانم؟ کجا غذاهای خوب پیدا می‌شود؟ چه جاهای بکری هست که می‌توانم بروم؟ شاید شما هم موقع سفر برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، دردسرهایی کشیده‌اید، شاید بلیط هواپیما در تاریخی که می‌خواستید را پیدا نکردید، پروازی که به شما در آن تاریخ پیشنهاد شده خیلی گران بوده یا از ایرلاین خوبی نبوده، فقط برای اینکه شما خودتان یک دسترسی کامل و بدون واسطه و پرسرعت نداشته‌اید که بتوانید همه گزینه‌های موجود بلیط هواپیما و هتل اقامتتان را با جزئیات ببینید و امکان انتخاب داشته باشید. سفرتیک کارش را از همچین تجربه و با همین هدف شروع کرده که این امکان را به مسافر ایرانی بدهد تا سفر را با همان کیفیتی که خود مسافر می‌خواهد، تجربه کند؛ از مراحل سریع رزرو آنلاین بلیط هواپیما و هتل و گرفته تا پشتیبانی 24 ساعته برای آرامش خاطر در سفر و همه اطلاعات لازمی که در راهنمای سفرهایش به‌صورت رایگان به مسافر می‌دهد.

فرودگاه آبادان

فرودگاه بین المللی آبادان جزو نخستین فرودگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۲۰ توسط شرکت ملی نفت ایران و به دلیل وجود پالایشگاه آبادان احداث شد و با رونق گرفتن آبادان و خرمشهر، فرودگاه نیز توسعه یافت تا جایی که نخستین پروازهای خارجی از مهرآباد و سپس آبادان در نیمه دوم سال ۱۳۲۸ آغاز شد. فرودگاه آبادان (فرودگاه بین المللی آیت اله جمی) را می‌توان در زمره اولین فرودگاه‌های کشور محسوب کرد که در سال ۱۳۲۰ توسط شرکت ملی نفت ایران احداث شد، یک فرودگاه همگانی با کد یاتا ABD است که دو باند فرود آسفالت دارد و طول باند بزرگ‌تر آن ۳۱۰۴ متر است. این فرودگاه در ضلع شرقی جزیره آبادان در موقعیت جغرافیایی ۴۸ درجه و ۱۳ دقیقه و ۴۲ ثانیه طول شرقی و ۳۰ درجه و ۲۲ دقیقه و ۱۶ ثانیه عرض شمالی در زمینی به مساحت ۳۸۳.۴ هکتار واقع شده است که از شرق و جنوب به شهر آبادان به فاصله ۱۰ کیلومتر تا مرکز شهر، از شمال به خرمشهر به فاصله ۱۸ کیلومتر و از غرب به رودخانه اروند و مرکز کشور عراق منتهی می‌شود.

خرید بلیط هواپیما فرودگاه آبادان

فرودگاه بین المللی آبادان در منطقه آزاد اروند واقع شده است که این منطقه بزرگ‌ترین منطقه آزاد ایران با مساحتی بالغ بر ۱۷۲۰۰ هکتار و دارای سه سایت است که به فعالیت‌های صنعتی، توریستی و تجاری اختصاص یافته که فرودگاه آبادان در سایت توریستی قرار دارد. فرودگاه آبادان یکی از مزیت‌های اساسی و استراتژیک منطقه بشمار می‌رود که باید این موقعیت را بیش از گذشته دریابد و برای فعالیت مجدد تجاری آن که قطعا در مقایسه با دیگر فرودگاه‌های کشور درآمدزاتر و موفق‌تر خواهد بود، برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری کنند. با رونق گرفتن آبادان و خرمشهر فرودگاه نیز توسعه یافت تا جایی که نخستین پروازهای خارجی از مهرآباد و سپس آبادان در نیمه دوم سال ۱۳۲۸ آغاز شد.فرودگاه اصلی و فعلی آبادان در سال ۱۳۴۶ در مساحتی حدود ۳۷۲.۶۶ کیلومتر ساخته و سه سال بعد از سوی شرکت نفت به سازمان هواپیمایی واگذار شد. نکته جالب اینکه، فرودگاه آبادان به عنوان ALTERNATE (فرودگاه کمکی و احتیاطی) فرودگاه مهرآباد برای پروازهای خارجی بوده و هرگاه به دلایل جوی و سایر عوامل پروازی قادر به نشستن در مهرآباد نبود، از فرودگاه آبادان برای فرود استفاده می‌شد. هم‌ اکنون این فرودگاه با دالان‌های هوایی بین‌ المللی اروپا و آمریکا به خاورمیانه چند کیلومتری بیش، فاصله ندارد و به ‌طور مداوم پروازهای بین‌ المللی از فراز این فرودگاه عبور می‌کنند. از فرودگاه بزرگ و با قدمت آبادان اکنون تنها نامی باقی‌مانده و انجام پروازهای کنونی را هرگز نمی‌توان با آن روزگار و پروازهای روزانه‌اش به شهرهای بزرگ اروپایی و آمریکایی مقایسه کرد. این فرودگاه در سال ۱۳۹۱ به درخواست سید حسین دهدشتی نمایندهٔ آبادان در مجلس شورای اسلامی توسط دولت وقت به فرودگاه بین‌ المللی آیت ‌الله جمی آبادان تغییر نام داد.آمار جابه‌جای مسافر فرودگاه آبادان در سال ۱۳۹۳ در حدود ۴۳۰ هزار مسافر بوده است که با سه هزار و ۹۰۰ پرواز جابه‌جا شدند. همچنین تعداد پروازهای بین المللی فرودگاه آبادان در سال ۱۳۹۴ به ۴۲۰ پرواز رسید که در این مدت بیش از ۲۷ هزار مسافر در مسیر شارجه و کویت - آبادان و برگشت جابه‌جا شدند. در این مدت میزان بار جابه‌جا شده بیش از پنج هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۳ که سه هزار و ۸۰۰ تن بود رشد ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد. در طول هفته بیش از ۱۱۰ پرواز داخلی و خارجی به مقصد شیراز، تهران، اصفهان، شارجه، بندرعباس، خارک و مشهد مقدس با همکاری شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ایران ایرتور، ایرعربیا، زاگرس، آسمان، ماهان، قشم ایر و نفت در فرودگاه آبادان انجام می‌شود. قابلیت‌های این فرودگاه به ‌گونه‌ای است که ظرفیت ورود هشت هواپیمای پهن پیکر را به ‌طور هم زمان در رمپ مسافری خود دارد و از آنجایی که این فرودگاه با استانداردهای جهانی ساخته شده است حتی ظرفیت هواپیماهایی به بزرگی بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس-۳۴۰ را دارا است و می‌تواند هواپیماهای بزرگ‌تر را نیز پذیرش می‌کند. اعتبار فرودگاه آبادان به حدی بود که بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمای جهان از جمله کویت ایرویز، کی‌ال‌ام هلند، بریتیش ایرویز انگلیس، لوفت هانزای آلمان، مالتای مالت، سوییس ایرویز، ایر فرانس، اسکاندیناوی ایر، آلایتالیای ایتالیا، ایر ایندیا از شرکت‌های هواپیمایی فعالی بودند که پروازهایشان تا قبل از جنگ ایران و عراق در فرودگاه بین‌المللی آبادان نشست و برخاست داشت.

با سفرتیک بلیط چارتر و بلیط سیستمی خود را به صورت کاملا آنلاین رزرو کنید.

date_range جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ remove_red_eye 356 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0