{{ctrl.notification}}

فرودگاه بین المللی اردبیل

قیمت بلیط هواپیما و تاثیر مقصد در آن

در مقالات قبل گفته شد که برخی از مقاصد در برخی از فصول سال تقاضای بیشتر برای سفر دارند، این موضوع یکی از عوامل تاثیر گذار بر گرانی و ارزانی قیمت بلیط هواپیما است. برخی از سفرها خصوصا مسافت‌های طولانی دارای دو یا چند مقصد پروازی است از همین رو این بلیط یک پرواز مستقیم با پرواز غیر مستقیم متفاوت است. برخی از مقاصد توریستی مرکز توزیع مسافر به سایر جاها هستند. بر همین اساس ممکن است نوعی سفر یکطرفه از مبدا به یک مقصد برقرار شود که بازگشت آن قیمت بلیط هواپیما متفاوتی دارد. همه این عوامل در کنار هم می‌تواند کمک کند تا  خرید بلیط هواپیما ارزان‌تری نسبت به سایرین داشته باشید.

بیشتر بدانید: زمانبندی برای خرید بلیط هواپیما

فرودگاه بین المللی اردبیل

در سال ۱۳۵۲، مطالعات اولیه ساخت فرودگاه اردبیل، (IAIA:ADU ICAO:OITL) که یكی از فرودگاه‌های فعال در شمال غربی ایران به شمار می‌رود آغاز شد. کار عملیاتی احداث این فرودگاه در سال ۱۳۵۸ آغاز شد که البته به علت شروع جنگ تحمیلی متوقف شد؛ اما بعد از پایان جنگ در سال ۱۳۶۸ کار احداث فرودگاه دوباره آغاز شد و در سال ۱۳۷۰ به پایان رسید. دستگاه‌های كمك ناوبری و سایر تجهیزات فرودگاهی و ساخت بناهای فرودگاهی نیز شروع شد و یك ترمینال موقت به مساحت ۹۰۰ مترمربع جهت ارائه سرویس به مسافرین احداث شد. در حدود سال ۱۳۷۳ فرودگاه اردبیل به ‌عنوان فرودگاه مستقل دوره جدیدی از فعالیت‌های خود را آغاز نمود كه در همین زمان پروازهای شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم با هفته‌ای سه پرواز در مسیر تهران –اردبیل و بالعكس با هواپیمایی فوكر ۱۰۰ برقرار گردید. این فرودگاه در ارتفاع ۴۳۲۶ft از سطح دریا قرار گفته است.

خرید بلیط هواپیما فرودگاه اردبیل

این فرودگاه دارای دو باند متقاطع به طول ۳۲۹۸ M و ۲۵۰۰ M است که با ضریب استحکام ۸۰ و ۶۵ که مجهز به سیستم لندینگ ILS و چراغ‌های روشنایی باند مناسب برای انجام پرواز در شرایط بد جوی و پروازهای شب است. همچنین، فرودگاه مجهز به آخرین دستگاه‌های ناوبری (VOR,DME,NDB, ILS ) و سیستم‌های ارتباطی ATIS و سیستم مخابراتی هوانوردی سوچینگ، فضای كنترلی CTR حدود ۲۵ مایل و ارتفاع ۲۰۵۰۰ پا است. واحد مراقبت پرواز این فرودگاه علاوه بر سیستم ارتباطی سوچینگ برای ارتباط برج و خلبان و به سیستم ATIS نیز برای ارائه اطلاعات هواشناسی به پروازهای اردبیل و عبوری مجهز است و ارتباط برج و سنتر مرکزی نیز از طریق ارتباط هات لاین و ارتباط برج با واحدهای مخابراتی هواپیمایی AFTN از طریق سیستم سوچینگ به‌ صورت DATA برقرار است. فرودگاه دارای دو ترمینال مسافربری و ساختمان پاویون و اماکن سوخت‌رسانی مستقل، زیر نظر شركت منطقه‌ای نفت اردبیل و اداره هواشناسی و تاسیسات ایمنی و فنی است. این فرودگاه، قابلیت پذیرش نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیكر مانند ایرباس A۳۰۶ و توپولوف را دارا است. پروازهای ایران ایر با تایپ پروازی فوكر ۱۰۰ و توپولوف ۱۵۴ و شركت هواپیمایی آسمان با تایپ پروازی فوكر ۱۰۰ و شركت هواپیمایی ماهان ایر با تایپ پروازی ایرباس و BAE در مسیرهای تهران –اردبیل و اردبیل – مشهد، به‌ صورت روزانه فعالیت می‌کنند.

حتما بخوانید: انتخاب مناسب قیمت بلیط هواپیما

مدیركل فرودگاه‌های استان اردبیل از انجام ۱۹۲ پرواز رفت و برگشت طی هر ماه در فرودگاه اردبیل خبر داد و گفت که از ابتدای امسال تاکنون شاهد رشد ۵۳ درصدی اعزام مسافر نسبت به سال گذشته هستیم. در تیرماه امسال ۲۵ هزار و ۱۳۴ مسافر از طریق این فرودگاه اعزام و پذیرش شدند. همچنین تعداد پروازهای فرودگاه اردبیل بعد از برقراری مقاصد جدید و افزایش پروازها به تهران و مشهد ۳۵ درصد افزایش یافته است. به‌ طور میانگین ماهانه ۲۵ هزار و ۱۳۴ مسافر در این فرودگاه اعزام و پذیرش می‌شوند، این میزان جابه‌جایی باعث رشد ۵۳ درصدی اعزام و پذیرش مسافر شده است.

با سفرتیک بلیط چارتر و بلیط سیستمی خود را به صورت کاملا آنلاین رزرو کنید.

date_range یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ remove_red_eye 231 بازدید favorite_border 0 chat 0

ثبت نظر

chat 0