{{ctrl.notification}}

فرودگاه خلیج فارس

قیمت بلیط هواپیما و یک عامل کمتر شناخته شده در تعیین آن

خدمات گردشگری و صنایع وابسته به آن کاملا تخصصی و پرجزئیات است. طبیعی است که وفاداری به یک برند یا آژانس خدمات گردشگری می‌تواند مزیت بزرگی برای شما باشد خصوصا وقتی تعداد سفرهای شما افزایش یافت آژانس مذبور شناخت بیشتری از سلائق سفر و انتخاب‌های شما خواهد داشت. بنابر این توصیه می‌شود به یک آژانس معتبر که دارای دفتر اختصاصی، مجوزهای مربوطه، سرویس خرید آنلاین بلیط هواپیما و همچنین پرسنل با تجربه است اعتماد کنید. قطعا در هنگام خرید بلیط هواپیما فروشندگان این آژانس در نقش مشاور راهنمایی‌های خوبی در جهت یک خرید مقرون به‌صرفه به شما خواهند کرد. گاهی ممکن است یک آژانس گردشگری قیمت ویژه‌ای را برای مسافران و مشتریان خاص خود کنارگذاشته باشد که در تعرفه رسمی آنها نیامده باشد. منظور ما چانه زنی خرید نیست. آژانسهای خدمات گردشگری که قدرت و مهارت بازاریابی بالاتری دارند به خوبی می‌دانند.

بیشتر بدانید: عوامل مهم در قیمت بلیط هواپیما

فرودگاه خلیج فارس

فرودگاه خلیج فارس عسلویه (یاتا: PGU – ایکائو: OIBP) نام فرودگاهی در ایران می‌باشد. این فرودگاه در 16 کیلومتری جنوب شرقی فرودگاه عسلویه (که پس از افتتاح فرودگاه خلیج فارس غیر فعال شد.) قرار گرفته است. این فرودگاه با وجود کوچک بودنش یکی از مجهزترین ترمینال‌های مسافر بری را دارد. از این فرودگاه به شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز،اهواز، رشت، کیش، ساری و کرمانشاه پرواز وجود دارد؛ همچنین هر هفته پرواز بین‌المللی به مقصد دبی از این فرودگاه توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود. کلیه خدماتی که به نقل و انتقال مسافر مربوط می شوند، شامل تسهیلات ترمینال مسافری است که به فعالیت های مربوط به مسافران قابل انتساب هستند، از جمله این خدمات ، تأمین امنیت ترمینال ، تسهیلات و خدمات تأمین دسترسی زمینی ، بخش کنترل و تحویل بار ، اطلاعات پرواز ، جابجایی بار را می توان بر شمرد.

خرید بلیط هواپیما فرودگاه خلیج فارس

در راستای سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و رشد و بالندگی اقتصاد کشور عزیزمان ایران اسلامی، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سال ۱۳۷۷ با هدف بهره برداری از منابع نفت و گاز، جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، اشتغال زایی در سطح منطقه و فرا منطقه ای و در نهایت رشد و شکوفایی اقتصادی کشور بویژه استانهای جنوبی تاسیس گردید ، که همگام با توسعه فعالیتها در سطح منطقه اقتصادی انرژی پارس و بکارگیری دهها هزار نیروی متخصص و مبتدی از گوشه و کنار کشور و نیز استعداد منطقه در استفاده از سرمایه ها و نیروهای متخصص خارجی ، نیاز به داشتن یک فرودگاه سازگار با استانداردهای بین المللی در منطقه احساس گردید. بر همین اساس عملیات ساخت و تجهیز فرودگاه بین المللی خلیج فارس بعنوان نخستین و یکی از مجهزترین فرودگاه های کشور متعلق به وزارت نفت در خرداد ماه ۱۳۸۲ آغاز و در اسفند ماه ۱۳۸۴ به پایان رسید. این فرودگاه از نظر سخت افزاری با دارا بودن باند پروازی به طول ۴۰۰۰ متر و پهنای ۴۵ متر با دو شانه ۵/۷ متری امکان نشت و برخواست هواپیماهای پهن پیکر را فراهم کرده است. هم اینک این فرودگاه با انجام روزانه۱۰ پرواز (به طور میانگین)، رفت و برگشت ( ۲۰ سورتی پرواز ) در مسیرهای مختلف هوایی و جابجایی دست کم ۱۹۰۰ مسافر در روز دهمین فرودگاه پرترافیک و فعال در کشور محسوب میگردد که با توجه به راه اندازی سایت ۲ منطقه ( پروژه میدان گازی پارس شمالی ) و همچنین پروازهای خارجی بر حجم فعالیت آن افزوده خواهد شد. ظرفیت اسمی این فرودگاه، جابجایی سالانه ۷۵۰۰۰۰ مسافر میباشد که هم اکنون به ۹۰% ظرفیت اسمی آن رسیده و در صورت آماده شدن زیرساختهای لازم رسیدن به حجم بیشتر ازاین ظرفیت دور از انتظار نیست.

حتما بخوانید: رسیدن به بهترین قیمت خرید بلیط هواپیما

با توجه به ایمنی و تجهیزات مورد استفاده در این فرودگاه ایرلاین‌های متعدد داخلی و خارجی تمایل دارند که پروازهای خود را به این فرودگاه انجام دهند که در این خصوص تاکنون ۶ ایرلاین بزرگ کشور مشغول خدمات رسانی مسافرتی و هوایی در این فرودگاه هستند و همچنین تاکنون ۶ ایرلاین بزرگ کشور مشغول خدمات رسانی مسافرتی و هوایی در این فرودگاه هستند. بطور کلی میانگین جابجایی روزانه قریب به دو هزار نفر مسافر از فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس عسلویه می باشد و بعلاوه برقراری روزانه ۶۰ تا ۸۰ سورتی پرواز(هواپیما و هلی کوپتر) از نکات برجسته این فرودگاه محسوب می‌شود.

با سفرتیک بلیط چارتر و بلیط سیستمی خود را به صورت کاملا آنلاین رزرو کنید.

date_range دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ remove_red_eye 233 بازدید favorite_border 0 chat 0

ثبت نظر

chat 0