{{ctrl.notification}}

فرودگاه کاشان

فرودگاه کاشان

سفرتیک یکی از سایت‌های خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل است که چند سال است با یک هدف خیلی ساده اما بزرگ کارش را شروع کرده؛ فراهم کردن امکان سفری آسان، دلخواه و مطمئن برای مسافر ایرانی. حالا هم با گذشتن چند سال متمادی از فعالیتش و تجربه‌اش در این زمینه، توانسته رضایت مسافرانش را جلب کند و این افتخار را برای خودش داشته باشد که تامین‌کننده نیازهای سفر آن‌ها باشد؛ نیازهایی که به بهترین و باکیفیت‌ترین حالت برطرف می‌شوند؛ از خرید بلیط هواپیما از میان 1000 ایرلاین‌ داخلی و خارجی گرفته تا رزرو آنلاین هتل از بین 400 هزار هتل در دنیا و البته در اختیار گذاشتن راهنماهای سفر جامعی از مقاصد مختلف دنیا که خودش به‌عنوان گنجینه‌ و مزیتی بزرگ برای مسافران محسوب می‌شود.

فرودگاه کاشان

در سال ۱۳۷۳ با در نظر گرفتن زمینی به وسعت حدود ۸۰۰ هکتار در جنوب شرقی کاشان در فاصله ۱۰ کیلومتری شهرستان حد فاصل دو جاده اصلی و ترانزیتی کاشان-نطنز به اصفهان و کاشان-یزد به کرمان، که خط راه آهن تهران-بندر عباس نیز از شمال آن عبور می‌کند، برای ساخت فرودگاه انتخاب شده و کار احداث فرودگاه این شهر رسما آغاز شد. پس از آن به سرعت، باندی به طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۴۵ متر و یک تاکسی‌وی و پارکینگ هواپیما که قابلیت پارک چند فروند هواپیمای نیمه سنگین و یک ساختمان پاویون بود، ساخته شد تا این فرودگاه عملیاتی شود. شهرداری کاشان نیز در ادامه با تکمیل عملیات عمرانی در فرودگاه و احداث یک ساختمان ترمینال مسافر با وسعت و زیر بنای ۸۰۰ متر مربع بخش دیگری از فرودگاه را تکمیل کرد. شهرداری کاشان در حدود ۱۱۰ میلیارد ریال برای احداث فرودگاه کاشان هزینه کرده است.

خرید بلیط هواپیما فرودگاه کاشان

برای افتتاح این فرودگاه ریاست جمهوری وقت در تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۳۷۴ با یک فروند هواپیمای فوکر ۲۸ وارد فرودگاه شد تا این فرودگاه افتتاح و عملا مورد بهره‌برداری قرار گیرد و در اردیبهشت سال ۱۳۹۵ پروانه نهایی بهره‌برداری فرودگاه کاشان، توسط ریاست کل سازمان هواپیمایی کشوری صادر شد. هواپیماهایی که در حال حاضر در فرودگاه کاشان امکان پذیرش دارند، هواپیماهای بدنه متوسط (Type Medium) هستند که عبارت‌اند از ایرتاکسی (تاکسی هوایی)، پایپر (تک موتوره)، ایرباس ۳۲۰، بوئینگ ۷۲۷، بوئینگ ۷۳۷، MD ، آنتونوف ۷۴، فوکر ۱۰۰، ATR، BAE

در طرح جامع فرودگاه کاشان، طول باند به ۴۰۰۰ متر و عرض آن به ۶۰ متر خواهد رسید تا این فرودگاه امکان پذیرش هواپیماهای پهن پیکر و غول پیکر را نیز پیدا کند. یکی از اهداف بلندمدت این فرودگاه افزایش سفرهای داخلی به ترتیب به شهرهای مشهد مقدس، قشم، کیش و پروازهای خارجی به مقصد نجف اشرف و کربلای است، دیگر این که برنامه‌ریزی‌هایی درباره تبدیل فرودگاه کاشان به یک فرودگاه بین‌‌المللی از جمله اهداف بلندمدت این فرودگاه به شمار می‌رود.

با سفرتیک بلیط چارتر و بلیط سیستمی خود را به صورت کاملا آنلاین رزرو کنید.

date_range یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ remove_red_eye 296 بازدید favorite_border 0 chat 0

ثبت نظر

chat 0