{{ctrl.notification}}

هواپیمایی هسا

بلیط ارزان هواپیما در ایرلاین های اروپایی

توجه به اهمیت هزینه بلیط هواپیما برای مسافران ، برخی شرکت های خصوصی اقدام به ارائه خدمات پرواز ارزانقیمت کردند. با این اقدام این شرکت های هواپیمایی طرفدارن بسیاری پیدا کردند و رفته رفته پروازهای خود را در مسیرهای بیشتری ارائه کردند. ایرلاین های ارزان قیمت  به اروپا شامل موارد زیر میشود با

air asia(ایرلاین ایر )

air berlin(ایرلاین ایر برلین)

oman air(ایرلاین عمان ایر )

air Baltic(ایرلاین ایر بالتیک)

Pegasus air line(ایرلاین ایر پگاسوس)

Norwegian airline(ایرلاین نروژی)

ایرلاین های ارزان قیمت آمریکا به اروپا شامل موارد زیر میشود

AER LINGUS (ایرلاین ایر لینگاس)

TUIFLY (ایرلاین توی فلای)

AIR TRANSAT   (ایرلاین ایر ترانست)

SUN WING (ایرلاین سان وینگز)

CONDOR (ایرلاین کاندر)

AIR BERLIN  (ایرلاین برلین ایر)

AEGCAN AIR (ایرلاین AEGCAN)

 VIRGIN ATLANTIC (ایرلاین ویرجین آتلانیک)

ارزانترین ایرلاین های اروپا که میتوانید برای تهیه بلیط هواپیما ارزانقیمت از آنها اقدام کنید ایرلاین های JETBLUE  و RYANAIR هستند.

 

هواپیمایی هسا ( هواپیما سازی ایران )

در سال ۱۳۵۳ طی یک مناقصه بین المللی بین شرکت های وستلند از انگلستان ، آگوستا از ایتالیا، آیرواسپاشیال از فرانسه و بل تکسترون از آمریکا، شرکت بلی تکسترون از آمریکا به دلیل همکاری قبلی با ایران جهت تاسیس شرکت هلیکوپترسازی ایران انتخاب شد. شرکت «هسا (صنایع هواپیماسازی ایران) در سال ۱۳۵۵ بصورت رسمی آغاز به کار کرد. محلی شرکت در در شاهین شهر اصفهان و با در نظر گرفتن فضایی جهت کارگاه و آشیانه هواپیما تاسیس شد. تا قبل از سال ۱۳۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۱% از ساخت ساختمان کارخانه انجام شده بود که پس از توقف آن در سال ۱۳۶۴ مجددا فعالیت های طرح ساختمانی آغاز شد. در سال ۱۹۹۶ میلادی (۱۳۷۴-۱۳۷۵ شمسی) قراردادی بین شرکت هسا با یک شرکت اکراینی هواپیما سازی بنام آنتونوف منعقد گردید که ضمن امضای این قرارداد مجوز ساخت این مدل هواپیما با نام ایران - ۱۴۰ در شرکت هسا اصفهان صادر گردید.

خرید بلیط هواپیما هسا

شرکت هواپیمایی هسما ضمن تولید هواپیمای مسافربری ایران - ۱۴۰ با همکاری اوکراین در تعمیر و نوسازی هوا ناو (هاورکرافت)، ساخت هواپیماهای بال ثابت (نظامی)، طراحی و تولید پهپاد ابابیل ، تولید هلیکوپتر شاهد-۲۷۸، تولید پروانه هواپیما بوسیله کامپوزیت، تعمیر انواع هاورکرافت وقسمت های تولید فعالیت دارد. نیروگاه کازی هسا نیز به این شرکت تعلق دارد.

در سال ۱۳۸۷ ایران بصورت رسمی تولید ۱۲ فروند هواپیمای ایران-۱۴۰ را در سال اعلام نمود. در سال ۱۳۸۹ هواپیمایی سپاهان وابسته به شرکت مادر هواپیما سازی ایران (هسا) در شهر اصفهان تاسیس گردید. قطب (فرودگاه اصلی ) هواپیمایی سپاهان فرودگاه بینالمللی شهید بهشتی اصفهان میباشد.

هواپیمایی سپاهان (هسا) شامل ۷ فروند از هواپیماهای ایران - ۱۴۰ بود که پس از سقوط ۲ فروند آن سقوط کرده است و بقیه هواپیماهای این شرکت هم زمین گیراند و اجازهٔ پرواز ندارند. هواپیمای آنتونف ۱۴۰ (و نمونه ایرانی آن ایران - ۱۴۰) تاکنون شش بار در جهان دچار حادثه گردیده است که متاسفانه چهار حادثه آن در کشور ایران و حوادت دیگر در کشور اوکراین و آذربایجان بوده است.

در تاریخ ۲ دی ۱۳۸۱، تعداد ۴۴ نفر از روسی و اوکراینی که برای افتتاح خط تولید هواپیما سوار شده بودند در سقوط این هواپیما در اصفهان کشته شدند. در سال ۱۳۸۴ یک مدل از این هواپیما که در اختیار هواپیمایی سفیران بود، در فرودگاه اراک از باند خارج شد که تلفاتی نداشت. هواپیمایی سفیران ۳ فروند از این هواپیما را در اختیار داشت که در پی این اتفاق، همگی را به هسا بازگرداند. در دسامبر۲۰۰۵ در سقوط این مدل هواپیمای متعلق به خطوط هوایی جمهوری آذربایجان ۱۸ نفر کشته شدند. در سال ۲۰۰۸ پرواز آنتونف- ۱۴۰ هنگام فرود در فرودگاه کیف دچار نقص فنی شد که بدون تلفات بود. در ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ در حوالی فرودگاه شاهین شهر اصفهان سقوط کرد و تمامی پنج سرنشین هواپیما جان باختند. و در آخرین حادثه در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ یک فروند از این هواپیما که متعلق به شرکت سپاهان ایر (هسا) بوده هنگام بلند شدن از باند فرودگاه مهرآباد به مقصد طبسی در انتهای باند دچار مشکل شده و بر فراز شهرک آزادی تهران دچار سانحه میشود و با ۴۸ سرنشین سقوط میکند. در حال حاضر شرکت هواپیمایی سپاهان ایر (هسا) غیرفعال میباشد.

با سفرتیک بلیط چارتر و بلیط سیستمی خود را به صورت کاملا آنلاین رزرو کنید.

date_range سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ remove_red_eye 791 بازدید favorite_border 0 chat 0

ثبت نظر

chat 0